Vybraný příspěvek

Drobný výklad pravidel

V průběhu uplynulých let krystalizovalo desatero klanu Šemíků, které bych rád okomentoval. Pravidla "od Adama" začala vznikat me...

Pomozte s přípravou srazů, pomozte archivnímu výzkumu

Psát na tento blog je pro mě potěšením a nápad na každoroční setkání klanu Šemíků mi přináší zajímavé zkušenosti. Čas, který strávím studiem historie, je mým koníčkem, avšak příprava našich srazů vyžaduje i nějaké finanční prostředky.

Smrdovská matrika 1694-1770
(stav před konzervací v roce 1964)
Věcí náročnější je archivní výzkum - časově i finančně. Vzhledem k tomu, že matriky smrdovské farnosti nebyly v roce 2014 ještě na internetu dostupné v digitální podobě, rozhodl jsem se oslovit profesionální badatele. To přineslo potřebu prostředků na zaplacení práce genealogů.
Základní výzkum nejstarší smrdovské matriky máme za sebou, ale pátrání po kořenech našeho rodu bude i nadále pokračovat. Zvažte, jestli Vám připadá tato aktivita užitečná a stojí za to podpořit její existenci. Třeba tím, že zkusíte autorovi poslat něco ze života Vašich dědů a babiček. Třeba tím, že přijedete na setkání klanu. Třeba tím, že pošlete drobnou částku na transparentní účet.


Platba bankovním převodem nebo složenkou


Číslo účtu: 2300291152/2010 - tj. 2300291152 a kód banky 2010. Můžete použít i zrychlení platby pomocí naskenování následujícího QR kódu:

Doplňte částku a zkontrolujte prosím, že se vše ostatní vyplnilo správně. Dejte mi vědět banku, kde to funguje/nefunguje, ať mám přehled :-)

Adresa majitele účtu: Budete ji zřejmě muset vyplnit v případě, že budete platbu posílat pomocí poštovní poukázky.
Po odeslání platby odjinud než z FIO banky trvá ještě 1-2 pracovní dny, než se platba zpracuje.

Nebo můžete použít alternativu Paypal:


Tip pro vyloženě technoidní typy. Můžete použít Bitcoin platbu.
Adresa peněženky: 1GTvpXdoeyEwwfeYL43GiyDqn5QgTeN9uM

Pro drobnější příspěvky můžete na svém mobilu [zde je odkaz na fakturu] použít Lightningovou peněženku.

Žádné komentáře:

Okomentovat