Když se podíváme na demografii, po roce 1994 nastalo období, kdy se prostě děti nerodily. Nejen v našem klanu, ale i v celé České republice.
S jedinou výjimkou roku 1997 celých pět let žádný přírůstek. Vzhledem k pravidlů pro předávání trofeje se dostáváme do období, kdy může dojít k situaci, že nebude nikdo vhodný k převzetí Adamova poselství. A tak jsem se pokusil doplnit pravidla o 7. až 9. bod. Jednak chci 7. bodem motivovat držitele trofeje a jednak zavádím pojem úschovy. To by bylo místo, kde bude Adamova trofej uložena po dobu dlouhodobého nedostatku mladých ve věku 18 až 24 let.
Pravidla pro získání putovní trofeje
- Trofej se předává na srazu klanu Šemíků, pokud je to možné.
- Trofej může získat muž nebo žena, jehož/jejíž jedno příjmení je Šemík(ová).
- Trofej získává příslušník klanu Šemíků, který splňuje 2. bod pravidel a není mu v době předávání více než 24 let a méně než 18 let.
- Pokud je více kandidátů splňujících 3. bod pravidel, putovní trofej převezme na srazu starší kandidát(ka).
- Jestliže držitel(ka) při uzavírání manželství nezvolí za příjmení Šemík / Šemíková, neprodleně předá trofej do úschovy.
- Pokud je držitelka trofeje v očekávání dítěte, které nebude mít příjmení Šemík(ová), neprodleně předá trofej do úschovy.
- Držitel(ka) může mít trofej v držení maximálně 18 měsíců. Do té doby zorganizuje za pomoci soukmenovců další sraz klanu. Jinak musí neprodleně předat trofej do úschovy.
- Z úschovy může vyjmout trofej jen příslušník klanu Šemíků, který splňuje podmínku z bodu 2. a 3. těchto pravidel a zorganizuje za pomoci soukmenovců další setkání.
- Místo úschovy bude určeno v první polovině roku 2016.
Možná vám připadá tento návrh pravidel příliš složitý a navrhnete lepší způsob, jak pokračovat dál. Otevírám tedy diskuzi a budu rád za jakékoli připomínky. Zejména poslední bod pravidel nechávám ještě otevřený a navrhuji nyní několik možných míst, kde by trofej mohla přečkat období, kdy nebudeme mít vhodného kandidáta na držitele putovní trofeje.
- Obecní úřad v Sázavce, bývalý Smrdov. Na pozemku, kde stojí budova úřadu, stál statek Šemíků. V roce 1652 zde zakoupil chalupu Adam Šemík. A selský rod Šemíků na stejném místě žil až do roku 1929.
- Kostel sv. Jana Křtitele v Sázavce, v jehož okolí se pohřbívalo až do roku 1822. Hned několik generací našich předků tady bylo pohřbeno.
- Kaple Panny Marie v Ovesné Lhotě. Při našem setkání jsem se dověděl, že se o stavbu zasloužil Josef Šemík a dodnes se o kapličku Šemíkovi starají.
Žádné komentáře:
Okomentovat