Vybraný příspěvek

Drobný výklad pravidel

V průběhu uplynulých let krystalizovalo desatero klanu Šemíků, které bych rád okomentoval. Pravidla "od Adama" začala vznikat me...

pátek 16. února 2018

Josef ze Starého Kolína

Tak jsem se po čase díval na FamilySearch. Už několik měsíců na těchto stránkách nelze hledat, aniž byste nebyli registrováni a přihlášeni.
Joseph Semik (1886 - 1942)
Víme, že na začátku 20. století ze Starého Kolína emigroval do Ameriky Josef Šemík. Jeho otec Karel byl původem z Ovesné Lhoty. Po objevu záznamu o jeho úmrtí v Chicagu (17.4.1942) a dohledaných cestách lodí mezi Evropu a Amerikou jsem nyní našel údaje ze sčítání obyvatel. První z dubna 1910, kdy mladý svobodný Josef žije šestým rokem v Chicagu. Pracuje jako zedník a již umí anglicky, i když někteří spolubydlící mají zapsáno, že se domluví jen česky. Přesnější lokace - Chicago Ward 34, Cook, Illinois, United States.
Anna Semik (1893 - 1951)
V dubnu 1930 je zachycena rodina Josefa a Anny Šemíkových včetně čtyř děti na adrese 1931 S Keeler AveTěsně před Josefovým úmrtím bydlí stále na stejné adrese. Na stránkách Find A Grave někdo zveřejnil fotografie z náhrobku na Českém národním hřbitově v Chicagu. Přestože má Josef zapsán v matrice rok narození 1885, na náhrobku je vyryt letopočet 1886. Do stejného hrobu byla v roce 1951 pochována i manželka Anna, rozená Stocek. Anna se narodila již v USA. Příbuzní v Čechách se jmenovali pravděpodobně Štočkovi nebo Stočkovi. Český hřbitov v Chicagu byl založen roku 1877 a je zde pohřben i kladenský rodák a pozdější starosta města Antonín Čermák.

Žádné komentáře:

Okomentovat